ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166251
*
nr 916 6251
Spegel
med konsol, Nyrokoko, höjd: 210+ 30
Kondition: skadad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:13:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 11:38:45
1
2.200 kr
6/10 17:26:15
2
2.200 kr
6/10 17:26:15
1
2.200 kr (Budbetjänt)
6/10 17:28:50
2
2.400 kr
6/10 18:33:46
2
2.600 kr
6/10 19:32:47
3
2.600 kr
6/10 19:32:47
2
2.600 kr (Budbetjänt)
6/10 19:33:09
3
2.800 kr
6/10 19:48:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 916 6251
Spegel
med konsol, Nyrokoko, höjd: 210+ 30
Kondition: skadad
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 11:38:45 | 1 | 2.200 kr |
6/10 17:26:15 | 2 | 2.200 kr |
6/10 17:26:15 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 17:28:50 | 2 | 2.400 kr |
6/10 18:33:46 | 2 | 2.600 kr |
6/10 19:32:47 | 3 | 2.600 kr |
6/10 19:32:47 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
6/10 19:33:09 | 3 | 2.800 kr |
6/10 19:48:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02